Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Pomagamy pszczołom

Pomagamy pszczołom

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie „Lubelskie wspólnie dla pszczół”, którego koordynatorem jest Pani Anna Wesołowska.

W każdej z grup odbyły się zajęcia podczas, których m.in. rozmawialiśmy o tym dlaczego pszczoły są ważne, opisywaliśmy wygląd pszczół, układaliśmy historyjkę obrazkową „Cykl rozwoju pszczoły”, dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, „odwiedziliśmy” pszczółkę Kaję, która opowiedziała jak wygląda życie w ulu. Ponadto poznaliśmy pracę pszczelarza był pokaz stroju pszczelarza, jego przedmiotów do pracy i wyposażenie ula. Wykonaliśmy także przeróżne prace plastyczne i układy taneczne do znanych dzieciom piosenek o małych przyjaciołach – pszczółkach.