Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Święto Drzewa w grupie IV i V

Święto Drzewa w grupie IV i V

10 października, przedszkolaki z grup Biedronki i Pszczółki obchodziły Dzień Drzewa. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, a także poznały etapy wzrastania drzewa. Dzieci
wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach oraz układały puzzle przedstawiające liście. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie  „Narodziny drzewa”,  gdzie naśladowały w jaki sposób rośnie drzewo. Dzieci dowiedziały się
również jakie wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. Obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą łamać gałązek, drzew i krzewów. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie i w parku dzieci oglądały drzewa,
dotykały kory, liści i gałązek. Wszyscy złożyli też przyrzeczenie „Młodego Ekologa”. Przedszkolaki obiecały, że nie będą niszczyć nigdy drzew, łamać ich i zawsze będą dbać o przyrodę. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. Obchody Dnia Drzewa rozwijają postawy proekologiczne u dzieci i przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Skip to content