Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Tam gdzie Słońce, księżyc i gwiazdy” – grupa „Jeżyki”

„Tam gdzie Słońce, księżyc i gwiazdy” – grupa „Jeżyki”

W grupie I „Jeżyki” został zrealizowany cykl zajęć związanych z Kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań przedszkolaków otaczającym je wszechświatem. Dzieci poznały Układ Słoneczny – nazwy, wielkość oraz wygląd planet, próbowały odpowiedzieć na pytania m.in. dlaczego Słońce jest bardzo ważne, dlaczego gwiazdy świecą i czy na innych planetach istnieje życie. Przedszkolaki nauczyły się piosenki „Świeci gwiazdka” i wykonały taniec w parze. Na zakończenie „kosmicznego” tygodnia „Jeżyki” wybrały się w niezwykłą podróż. i lądowały m.in. na „Planecie Uprzejmości”, „Planecie Śmiechu”, „Planecie Złości”. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł się poczuć jak astronauta.

Skip to content