Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Tydzień Cittaslow w grupie IV i V

Tydzień Cittaslow w grupie IV i V

Ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego i wolniejszego trybu życia, stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. Do Międzynarodowego Stowarzyszenie Miast Cittaslow należy również nasze miasto Rejowiec Fabryczny. W ramach Tygodnia Cittaslow, miejscowości należące do ruchu spod znaku ślimaka organizują wydarzenia promujące ideę miasteczek „dobrej jakości życia”. A że najlepiej edukować przez zabawę i ruch, więc ślimak odwiedził nasze przedszkole. Opowieść o Ślimaku Maciusiu i jego przyjacielu Lisku Prędziuszku bardzo spodobała się dzieciom, a przy okazji wiele nauczyła i wprowadziła najmłodszych w świat Cittaslow, ukazując zalety nieśpiesznego życia. Losy głównego bohatera Ślimaka Maciusia były inspiracją dla zabaw integracyjnych, opowieści i wycieczek po miasteczku. Działania edukacyjne w duchu Cittaslow promują także postawy ekologiczne ukazując m.in. sposoby wykorzystania surowców wtórnych. Starszaki z grupy IV i V brały udział w zajęciach edukacyjnych, turnieju wiedzy o Rejowcu Fabrycznym, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, których głównym bohaterem był ślimak, a także wybrały się na pieszą wycieczkę po naszej miejscowości, będąc przewodnikami ślimaka: „Jestem przewodnikiem po swojej miejscowości”. W celu przybliżenia różnych zakątków
naszego miasteczka, ciekawych miejsc, krajobrazów dzieci wspólnie z Rodzicami miały okazję wziąć udział w konkursie fotograficznym „Ślimak, ślimak pokaż rogi”. Prowadzone działania edukacyjne były doskonałą okazją do wytłumaczenia najmłodszym zalety idei Slow i omówienia celów tego ruchu, a jednocześnie sprawiły przedszkolakom dużo radości.

Skip to content