Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Uczniowie czytają książki przedszkolakom

Uczniowie czytają książki przedszkolakom

W dniu 14.12.2018r. uczniowie klasy VIII b: Ewa Wójcik i Jakub Wiewióra odwiedzili przedszkolaków z grupy IV i przeczytali im historie o tematyce bożonarodzeniowej. Były to: „Prezent dla świętego Mikołaja” w przekładzie Andrzeja Grodziejewskiego oraz „Zimowe opowieści Peppy. Świąteczne życzenia”. Przedszkolaki słuchały z pełnym zaangażowaniem. Dzieci zwróciły uwagę na stroje renesansowe czytających nawiązujące do epoki, w której żył i tworzył patron Szkoły Podstawowej, Mikołaj Rej. Sprawdzianem były zagadki zadawane przedszkolakom przez ich starszych kolegów. Oczywiście świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Na koniec dzieci otrzymały lizaki za aktywne uczestnictwo w spotkaniu i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie zapowiedzieli, że jeszcze odwiedzą przedszkolaków i przygotują inne ciekawe historie do czytania i słuchania.

Spotkanie zorganizowały: p. Danuta Wójcik, p. Anna Klin.

Skip to content