Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Udział w akcji „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Udział w akcji „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Drodzy Rodzice
W roku szkolnym 2023/2024  grupa Biedronek i Pszczółek realizuje program edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.  Jest to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Główne założenie programu:
zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
propagowanie zdrowego stylu życia,
zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.
Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Zachęcamy do obejrzenia w domu wraz z dziećmi filmu edukacyjnego. Dla Rodziców dzieci realizujących program został przygotowany webinar na temat zdrowego odżywiania „Jak prowadzić dziecko ku zdrowiu”.
Film animowany „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”
https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w
Webinar dla rodziców dzieci realizujących program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”:

Skip to content