Dzisiaj jest:

2017/2018Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym 1 marca 2018 r. ROZPOCZYNA ZAPISY DZIECI na rok szkolny 2018/2019.


Regulamin w zakładce BIP


KONKURS PLASTYCZNY "EKOLUDEK" ROZSTRZYGNIĘTY

W środę 13.12.2017 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Ekoludek". Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu "Ekoludka" z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz surowców wtórnych. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych oraz wyrażanie własnej kreatywności i pomysłowości.
Na konkurs zgłoszono 33 prace, a każda z nich była pomysłowa i oryginalna. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy: Emilia Białk, Lena Pilipczuk, Jan Zembrzycki, Szymon Białk, Aleksandra Wenek, Czarek Boruchalski, Filip Rzepecki, Alicja Małysz, Kacper Błaszczuk, Aleksander Skiba, Wojciech Pilipczuk, Iga Kiejda, Lena Szerszeń, Kajetan Bielecki, Lena Bodak, Amelia Bodak, Adrian Kubicki, Dawid Bereza, Natalia Głogosz, Kajetan Haba, Jakub Pilipczuk, Karol Buczek, Eliasz Słotwiński, Nadia Piątek, Wiktor Seneluta, Blanka Podlipna, Gabriela Woźniak, Gabriela Rycak, Błażej Paw, Mateusz Bara, Szymon Sowiński, Jakub Kalisiewicz, Oliwia Maśluch.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie plastycznym "Ekoludek".

galeria

DZIEŃ GÓRNIKA – BARBÓRKA 2017

W dniu 08.12.2017 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele górnictwa z odkrywkowej kopalni margla znajdującej się w naszym mieście – Pani Ewa Andruszczak oraz Pan Andrzej Dworak. Wszystkie grupy powitały wspólnie przybyłych gości, specjalnie przygotowanym na ten szczególny dzień, programem artystycznym. W dalszej części spotkania zaproszeni górnicy wyjaśnili na czym polega ich praca w odkrywkowej kopalni, opowiedzieli o trudnym zawodzie górnika i o wydobywanych w kopalni surowcach i minerałach. Podczas spotkania goście zaprezentowali galowe stroje oraz otrzymane nagrody – Honorowy Kordzik i Honorową Szpadę Górniczą, a chętne dzieci miały możliwość zapozowania do zdjęć w czako i z kordzikiem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani Ewie i Panu Andrzejowi drobny upominek, a wszystkie dzieci otrzymały od gości dużą torbę cukierków.

galeria

ŚWIĘTY MIKOŁAJU BARDZO SIĘ CIESZYMY OD DAWNA CZEKAMY NA TWE ODWIEDZINY

Tymi słowami wszystkie dzieci przywitały długo oczekiwanego gościa.
W tym roku Święty Mikołaj również nie zawiódł dzieci i przybył do naszego przedszkola nie z jednym, ale aż z kilkoma workami wypełnionymi po brzegi zabawkami i przede wszystkim słodyczami. Jednak zanim niezwykły gość ze swoimi pomocnikami – śnieżynkami wręczył grzecznym dzieciom prezenty posłuchał przedszkolaków, którzy przygotowali specjalnie dla niego krótki występ. Był to niezwykły dzień, pełen wrażeń.

galeria

Las – domem zwierząt

W dniu 01.12.2017r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu leśniczych z Nadleśnictwa Chełm. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody. Dzieci przywitały gości krótkim programem artystycznym, w dalszej części leśnicy opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie i zamieszkujących w nich ptakach i zwierzętach. Podkreślili, że człowiek w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy a dzieci powtórzyły sobie zasady zachowania się w lesie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także w jaki sposób pomóc ptakom i zwierzętom przetrwać zimę. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy otrzymali od gości z Nadleśnictwa Chełm pudełeczka z kredkami, a dzieci w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyły leśnikom dyplomy.

galeria

"HOKUS – POKUS , CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY"

galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Mięciutkie, kolorowe, małe i te duże – pluszowe misie opanowały Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym.

W piątek (24.11.2017r.) wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przedszkolak przyszedł z ulubioną przytulanką. Do naszych sal zawitały misie: duże, małe, kolorowe, puchate, z kokardkami i czapkami. Światowy Dzień Pluszowego Misia był dniem pełnym atrakcji, w którym nie zabrakło konkursów i zabaw z udziałem mięciutkich ulubieńców dzieci.

galeria

DZIEŃ DRZEWA

Dnia 20 października 2017r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Drzewa". Głównym celem było poznanie różnych gatunków drzew, rozwijanie postaw proekologicznych oraz ukazanie zalet drzew dla człowieka i przyrody. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup – "Kubusie", "Krasnale", "Muchomorki" i "Biedronki" ubrane w jesienne kolory zgromadziły się w jednej sali i poprzez zabawę, śpiew oraz tańce przyswajały wiedzę przyrodniczą. Na zakończenie każda z grup złożyła uroczystą przysięgę i uzupełniła drzewa swoimi listkami. Wszyscy przedszkolacy otrzymali drobne upominki.

galeria

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 13 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość – Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na przedszkolaka. W pierwszej części jako pierwsza zadebiutowała najmłodsza grupa "Kubusie". Następnie wszystkie nowoprzybyłe dzieci złożyły przysięgę, a pani dyrektor – Małgorzata Wołosiuk za pomocą magicznej kredki dokonała pasowania. Po uroczystym przyjęciu do grona przedszkolaków nastąpiła druga część artystyczna. Dzieci ze wszystkich grup wierszykami i piosenkami dziękowały za trud, serce i uśmiech wszystkim nauczycielom oraz pracownikom przedszkola. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom przedszkola. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci wręczyły kwiaty oraz laurki wszystkim pracownikom przedszkola.

galeria

Dzień Marchewki

12 października dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.  Tego dnia wszystkie dzieci na głowach miały opaski z marchewką. Przy piosence "Urodziny Marchewki" najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Odbyły się także zabawy sensoryczne – odszukiwanie z zakrytymi oczami marchewki ukrytej wśród owoców i innych warzyw, a także poszukiwanie ukrytych w sali marchewek. Po tańcach i zabawach nastąpiła degustacja przygotowanej surówki z marchwi i jabłka, a później jako przekąskę każdy chrupał pokrojoną marchew. Dzień ten obfitował w radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków, pewnie te pomarańczowe witaminy miały też w tym swój udział, a więc drodzy rodzice wskazówka dla nas na przyszłość, zachęcajmy dzieci do jedzenia świeżych warzyw.

galeria

WYCIECZKA DO PAWŁOWA
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 06.10.2017r. dzieci z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie.
Zwiedziliśmy Izbę Garncarską, po której oprowadził nas Pan A.KOSZ. W zaaranżowanym wnętrzu zobaczyliśmy warsztat garncarski, ludowe meble, sprzęt gospodarstwa domowego i naczynia gliniane oraz wiele fotografii ilustrujących historię garncarstwa.
Podczas warsztatów garncarskich pod kierunkiem Pana L. Kiejdy, dzieci poznały etapy powstawania wyrobów ceramicznych z wykorzystaniem gliny i koła garncarskiego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak powstają naczynia ozdobne oraz poznały techniki zdobienia naczyń elementami roślinnymi i farbą.
Glina to wspaniały materiał do lepienia, o tym przekonały się dzieci podczas warsztatów praktycznych w czasie których, lepiły ozdobne medaliony.
Wizyta w Izbie Garncarskiej i udział w warsztatach był dla przedszkolaków niezapomnianym przeżyciem wielkiej przygody ze światem kultury ludowej.
Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy – "Święto Pieczonego Ziemniaka". Główną atrakcją tego święta było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki oraz wybory "Ziemniaczanego Króla i Królowej". W tym roku "Ziemniaczaną Królową" została Gabrysia Rycak, a Królem – Ksawery Niedziałek. Królewska para zaprosiła wszystkich do degustacji pieczonych ziemniaków.
Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno pozostanie w naszej pamięci.

galeria

Smacznie, zdrowo, kolorowo !

Zarówno mali, jak i duzi doskonale wiedzą, że jesienią szczególnie musimy zadbać o swoje zdrowie. Dlatego 5 października w naszym przedszkolu nie zabrakło dnia pełnego witamin. Dzieci z grup: "Muchomorki", "Krasnale" i "Biedronki" przyniosły z domów świeże owoce na sałatkę (jabłka, gruszki, śliwki, mandarynki, kiwi i pomarańcze). Przed robieniem sałatki przedszkolaki umyły dokładnie rączki, ubrały fartuszki. Każdy dostała tackę, nożyk i przystąpił do krojenia owoców. Celem takich zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i uświadomienie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Sałatki były smaczne, zdrowe i kolorowe. Nawet największy niejadek nie odmówił sobie skosztowania przepysznej sałatki.

galeria

DZIEŃ CHŁOPAKA U STARSZAKÓW

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste "Sto lat", złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane ordery i upominki zakupione przez rodziców. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce integrujących grupę przedszkolną, przy których wszyscy świetnie się bawili. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy, który na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

galeria

"Sprzątania Świata"

"Nie ma śmieci – są surowce" to hasło tegorocznej akcji "Sprzątania Świata", w którą włączyli się nasi przedszkolacy, ci duzi i ci mali.
Dnia 15 września 2017r. w naszym Przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Punktem docelowym tego dnia było sprzątanie przedszkolnej okolicy. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Nasi przedszkolacy bardzo zaangażowali się w tę akcję i starannie wykonali powierzone zadanie. Wypełnione worki włożyli do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać o przyrodę.

galeria

Grupy Przedszkolne 2017–2018

galeria


Archiwum galerii

2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2008-2009
2007-2008