Dzisiaj jest:


2020/2021
UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT
Klauzula informacyjna - rekrutacja.

 • "Dzień Babci i Dziadka" u "Krasnali"

  galeria

  "Dzień Babci i Dziadka" u "Kubusiów"

  "Dzień Babci i Dziadka" to jedna z najważniejszych uroczystości. W tym roku odbyła się ona w zmienionej formie. Występ artystyczny ukochanych wnuków został nagrany, aby wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie mogli obejrzeć program artystyczny w swoich domach. "Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom
  Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
  I dużo radości."

  galeria
  UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT

  Zarządzenie Nr 10/2020 Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym z dnia 11 grudnia 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w związku z sytuacją epidemiologiczną  Zarządzenie Nr 10/2020 Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym z dnia 7 grudnia 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym w związku z sytuacją epidemiologiczną  "Barbórka" u "Kubusiów"

  Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest - "Barbórka". Dzisiaj (tj.4.12.2020r.) wszystkie "Kubusie" zapoznały się z ciężką i niebezpieczną pracą górnika, poznały elementy stroju galowego i roboczego, a na koniec wykonały pracę plastyczną "Wagony pełne węgla".

  galeria

  "25 listopada - Dzień Pluszowego Misia" - fotorelacja

  galeria

  "21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości"

  Grupy "Kubusie", "Muchomorki" oraz "Biedronki" również obchodziły Światowy Dzień Życzliwości. Celem przeprowadzonych zabaw i zajęć było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci,koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do dorosłych i rówieśników.

  galeria

  "Światowy Dzień Życzliwości" u "Krasnali"

  Dzisiaj (20.11.2020r) obchodziliśmy "Światowy Dzień Życzliwości".
  Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
  I dzisiaj "Krasnale" o dniu życzliwości pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień spełniały. Wszyscy we wspólnej zabawie udział braliśmy, a na znak życzliwości serce dla kolegi/koleżanki wykonaliśmy.
  Na koniec odbył się "Dekalog przyjaźni" – wszyscy składaliśmy przyrzeczenie podnosząc prawą rękę do góry ,a na znak poparcia odbijaliśmy swój paluszek zamoczony w farbie plakatowej na czerwone serduszko.

  PRZYRZEKAMY:
  Zaakceptować przyjaciela nawet z jego wadami.
  Pomagać, kiedy ma kłopoty.
  Pożyczać mu chętnie swoje rzeczy.
  Nie być zazdrosnym o jego sukcesy.
  Nie być złośliwym wobec niego.
  Nie okłamywać przyjaciela.

  galeria

  102. Rocznica Odzyskania Niepodległości

  11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę włączyliśmy się w akcję MEN "Szkoła do Hymnu" i o godzinie 11:11 każda grupa uroczyście zaśpiewała hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". #SzkołaDoHymnu

  galeria

  "Dzień Marchewki" u "Kubusiów" i "Krasnali"

  "Marchewkę chrupać lubimy i jej święto obchodzimy"

  Miesiąc październik "Kubusie" oraz "Krasnale" zakończyły świętem Marchewki. W każdej z grup, przedszkolaki w Dzniu Marchewki omówiły wygląd marchewki, wpływ witamin (znajdujących się w w niej) nasz organizm, a także wymieniły potrawy, do których dodawana jest marchewka. Zarówno w "Kubusaich" jak i "Krasnalach", wspólne śpiewy,tańce, zabawy oraz wykonanie surówki z marchewki i jabłka dały dzieciom wiele uśmiechu i radości. Na zakończenie wszyscy otrzymali medal.

  galeria
  UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT

  Zarządzenie Nr 8/2020 Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym z dnia 20 października 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym w związku z sytuacją epidemiologiczną  UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT

  Zarządzenie Nr 7/2020 Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym z dnia 16 października 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym w związku z sytuacją epidemiologiczną  Światowy Dzień Mycia Rąk - "Kubusie"

  15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki z grupy "Kubusie" przypomniały sobie sytuacje, w których należy myć ręce, etapy mycia rąk z wierszykiem "6 skoków do naprawdę czystych rąk", a także zatańczyły "Żamba Dance".

  galeria

  "Dzień Edukacji Narodowej" u Starszaków

  W grupie IV i V odbyły się uroczystości grupowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zaprezentowały nauczycielom część artystyczną - recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły słodki taniec, "Chocolate by Zumba Kids".

  galeria

  Jesienny wernisaż "Krasnali"

  Dzieci z gupy "Krasnale" uczestniczą w konkursie grupowym -"Obrazy jesienne Krasnali". Wraz z rodzicami podczas jesiennych spacerów wykonały ciekawe zdjęcia przedstawiające piękno naszej przyrody i darów Pani Jesieni, z których w domu wykonywały różne prace plastyczno-techniczne. Wszystkie zdjęcia będą nagrodzone, a o to nasz mały wernisaż.

  galeria

  30 września - Dzień Chłopaka - fotorelacja

  galeria

  "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." czyli "Akcja Sprzątania Świata"

  Akcja "Sprzątnie Świata" w naszym przedszkolu to już tradycja. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. Nasze Przedszkolaki o tym wiedzą i dlatego o nasza planetę dbają i jej nie zaśmiecają. Z tej okazji starannie posprzątaliśmy teren wokół przedszkola i zasadziliśmy dęby o które będziemy dbać.

  galeria

  "Będę strażakiem"

  W ramach zajęć z cyklu "Jestem bezpieczny" dzieci rozmawiały m.in. o zawodzie strażaka. Przedszkolaki, przypomniały sobie numery alarmowe oraz sytuacje, w jakich wzywamy straż pożarną. W rolę strażaka wcieliła się nauczycielka- Pani Anna Wesołowska. Dzieci bawiły się wspaniale, a nawet wyglądały jak prawdziwi strażacy.

  galeria

  20 września to święto każdego Przedszkolaka - fotorelacja z Dnia Przedszkolaka

  galeria


  UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT

  ZARZĄDZENIE NR 6/2020 Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym Dnia 28. 08. 2020 r. w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkola obowiązująca od 1 września 2020 r.


  Ogólne zasady organizacji opieki w przedszkolu od dnia 1 września 2020 r. oraz oświadczenie.  INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców  Informujemy Rodziców, ze listy dzieci z podziałem na grupy znajdują się na tablicy ogłoszeń w budynku Przedszkola. Informacje na temat przydziału dziecka do grupy udzielane są również telefonicznie pod numerem telefonu 82 566 40 43 w godzinach 8 – 14.

  Istotną zmianą od roku szkolnego 2020/2021 jest to, że wszystkie dzieci sześcioletnie będą uczęszczały do grup zlokalizowanych w budynku Szkoły Podstawowej.

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego czas na wejście do budynków w celu przyprowadzenia dziecka może się wydłużyć. Prosimy Rodziców o cierpliwość i zrozumienie tej nowej, trudnej i wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji. My dołożymy wszelkich starań, aby przy spełnieniu wymagań utrudnień dla każdej ze stron było jak najmniej.  2019/2020
  UWAGA RODZICE - WAŻNY KOMUNIKAT

  Zarządzenie Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym z dnia 08 czerwca 2020r.
  OGŁOSZENIE W SPRAWIE REKRUTACJI

  Informujemy Rodziców, że należy dostarczać do przedszkola komplet dokumentów w formie papierowej wymaganych do zapisania dziecka do przedszkola, które wcześniej wysyłaliście Państwo drogą mailową. Dokumenty należy włożyć w koszulkę i wrzucić do skrzynki znajdującej się przy budynku, codziennie w godzinach 8-15.
  Przypominamy, że ta forma dostarczenia dokumentów obowiązuje również Rodziców, których dzieci będą brały udział w rekrutacji uzupełniającej. Terminy rekrutacji uzupełniającej znajdują się w zakładce BIP.
  REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021 - WYNIKI

  Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych


  Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 publikujemy listę dzieci zakwalifikowanych. Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do wypełnienia Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola i odesłania skanu lub fotografii dokumentu na skrzynkę mailową przedszkola do dnia 20 kwietnia. Po otrzymaniu oświadczeń, dnia 23 kwietnia podana zostanie lista dzieci przyjętych do przedszkola na nowy rok szkolny.


  Lista kandydatów zakwalifikowanych
  Oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka


  REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
  W związku z ograniczeniem funkcjonowania przedszkola w dniach 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. zmianie ulegają zasady rekrutacji na nowy rok szkolny, w tym również sposób dostarczenia Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok 2020/2021.
  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobrać ze strony internetowej przedszkola (zamieszczone w aktualnościach).

  W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19, proszę o wysyłanie wypełnionego Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021, w formie skanu lub fotografii na skrzynkę mailową: przedszkole.rejowiec@op.pl
  Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej wraz z wymaganymi załącznikami.

  Wniosek należy przesłać w terminie do 27 marca.
  Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola będzie udostępniona na stronie internetowej przedszkola dnia 6 kwietnia 2020.


  Pobierz wniosek o przyjęcie dziecka
  Pobierz oświadczenie
  Pobierz klauzulę informacyjną dla rodziców
  Pobierz zgodę na wykorzystanie wizerunku
  Pobierz upoważnienie do odbioru dziecka  Ograniczenie funkcjonowania przedszkola


  Od 12 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. funkcjonowanie przedszkola zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkole nie będzie prowadziło zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  Rodzicu,

 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju;
 • na bieżąco odwiedzaj stronę internetową przedszkola: przedszkole.rejowiec.pl , gdyż tam znajdziesz aktualne informacje oraz propozycje ciekawych zabaw i zajęć do zastosowania w domu
 • .


  Uwaga Rodzice!
  W związku z zamknięciem przedszkola w dniach 12 – 25 marca terminy rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 ulegają zmianie. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobrać ze strony internetowej przedszkola (poniżej).
  W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19, proszę o wysyłanie wypełnionego Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021, w formie skanu lub fotografii na skrzynkę mailową: przedszkole.rejowiec@op.pl . Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej wraz z wymaganymi załącznikami.

  Pobierz wniosek o przyjęcie dziecka
  Pobierz oświadczenie
  Pobierz klauzulę informacyjną dla rodziców
  Pobierz zgodę na wykorzystanie wizerunku
  Pobierz upoważnienie do odbioru dziecka


  Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkole nie będzie prowadziło zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • zajęcia w przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
 • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie nie przychodzą do przedszkola. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;

  Rodzicu,
 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolu 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

  Profilaktyka zdrowotna w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowania na koronawirusa


 • Uwaga Rodzice!
  2 marca rusza rekrutacja do Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym na nowy rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy Rodziców Dzieci urodzonych w roku 2017, 2016, 2015 i 2014 do zapisów na miejscu, w dniach 2.03.2020 – 23.03.2020.


  "Dzień Kobiet w lesie"

  Dzień Kobiet, 8 marca, to wyjątkowa data dla wszystkich Pań. Z tej okazji grupa III "Krasnale" przygotowała przedstawienie pt. "Dzień Kobiet w lesie". Dziewczynki wcieliły się w role leśnych zwierzątek zmierzających na występ z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy zaś wystąpili w roli mężów, którzy przygotowali niespodziankę dla wszytskich Pań. W czasie koncertu na leśnej polanie zabrzmiała przepiękna piosenka Marka Grechuty pt." Będziesz moją panią". Na zakończenie chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom i obdarowali je kwiatami.

  galeria

  Dzień Kobiet u "Kubusiów"

  galeria

  Dawniej i dziś u "Jeżyków"

  galeria

  Eksperymenty w grupie "Jeżyków"

  W grupie Jeżyków realizowany był program pod tytulem: "Laboratorium Małego Badacza" autorstwa jednej z nauczycielek Pani A.Wesolowskiej Dzieci uczestniczyly w różnych eksperymentach. Wszystko mogły zbadać, poznać poprzez zmysły oraz samodzielnie wykonywać doświadczenia.

  galeria

  Walentynki w grupie IV

  "W dniu świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości." - tymi słowami rozpoczęły się zabawy Walentynkowe w grupie Biedronek. 14 lutego był dla przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni, a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Walentynki były także okazją  do okazywania sobie uczuć i nazywania ich. W tym dniu przedszkolaki wypowiadały się o znaczeniu słów szczęście, miłość, przyjaźń, radość. Po zapoznaniu wszystkich z tradycją tego święta, dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, układały puzzle serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, a także bawiły się przytulanką poduszką i balonami w kształcie serca. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością podczas wykonywania walentynek dla bliskich osób. Tego wyjątkowego dnia odbyła się także Dyskoteka Walentynkowa. Dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach tanecznych i ruchowych. Wzięły także udział w sesji zdjęciowej - "Walentynkowa fotobudka". Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach a znakomite humory i zabawa towarzyszyły dzieciom przez cały czas. Słodkim akcentem na koniec był pyszny walentynkowy lizak, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień. To był szczęśliwy dzień, pełen miłości, przyjaźni, radości i fantastycznej zabawy!!!

  galeria

  Zabawy na świeżym powietrzu - "Jeżyki"

  galeria

  Święto Babci i Dziadka w grupie II oraz III

  galeria


  Przedstawienie jasełkowe pt. "Cud Betlejemskiej Nocy" z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie IV i V

  Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków, od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, które integruje dzieci, rodziców i mieszkańców środowiska lokalnego. Przedszkolaki z grupy IV i V wystawiły Jasełka swoim rodzicom, a kolejny raz 6 – latki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. "Cud Betlejemskiej Nocy" w czwartek 30 stycznia, w sali widowiskowej Starej Kotłowni. Tego dnia, młodzi aktorzy, mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych na scenie kochanym Babciom i Dziadkom, którym dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka, a w prezencie przedstawiły Jasełka. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, a uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż inscenizacja wywarła na oglądających duże wrażenie, a dzieci zebrały za występ gromkie brawa. Przedstawione Jasełka, życzenia, wierszyki i piosenki dla kochanych babć i dziadków na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich bliskich. Przedszkolaki z grupy IV i V do występu przygotowały nauczycielki: Małgorzata Seweryniak, Wioletta Kalita i Danuta Wójcik..

  galeria

  Bal karnawałowy - fotorelacja

  galeria

  Lodowe eksperymenty

  galeria

  Śniegowe zabawy

  Witamy w poniedziałek (13.01.2020r.), rozpoczynamy ferie zimowe. Za oknem śniegu brak, dlatego produkujemy sztuczny ;).

  galeria

  "Bezpieczne ferie" spotkanie z funkcjonariuszami Policji

  galeria

  "Bóg się rodzi..." -

  W dniu 20.12.2019r. dzieci z grupy "Kubusie" oraz "Krasnale" wystąpiły w przedstawieniu o Bożym Narodzeniu. Głównym celem Jasełek było pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Przedszkolaki z grupy I i III po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef z Maryją, aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie oraz diabełki. Podczas przedstawienia przybyli goście włączyli się w śpiewanie kolęd. Po występie dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

  galeria

  Kolędowanie "Jeżyków"

  galeria

  Wizyta św. Mikołaja - fotorelacja

  galeria

  "A dzisiaj Barbórka, wesoły to dzień"

  "Barbórka" - tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele górnictwa z odkrywkowej kopalni marglu znajdującej się w naszym mieście oraz górnik z kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka. Wszystkie grupy powitały przybyłych gości przygotowanym na ten dzień programem artystycznym, a na zakończenie dzieci z grupy V zatańczyły z górnikami grozik, popularny taniec śląski. W dalszej części spotkania zaproszeni górnicy wyjaśnili, na czym polega ich praca w kopalni odkrywkowej, opowiedzieli o trudnym zawodzie górnika i o wydobywanych w kopalni surowcach i minerałach, o ciężkiej pracy pod ziemią i jej znaczeniu dla ludzi, a także o niebezpieczeństwach, na które są narażeni wykonując ten zawód. Podczas spotkania goście zaprezentowali galowe stroje oraz otrzymaną nagrodę Honorowy Kordzik. Dzieci miały również okazję obejrzeć prezentację multimedialną o kopalni węgla w Bogdance, prawdziwy górniczy kask i kilof oraz wziąć udział w konkursie. Pytania dotyczyły prezentowanych narzędzi górniczych oraz stroju galowego górnika. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły gościom laurki, a w zamian otrzymały duże torby słodyczy.

  galeria

  Andrzejkowe wróżby "Krasnali" - fotorelacja

  galeria

  Światowy Dzień Pluszowego Misia u "Biedronek" - fotorelacja

  galeria

  Światowy Dzień Pluszowego Misia u "Muchomorków" - fotorelacja

  galeria

  Światowy Dzień Pluszowego Misia u "Krasnali" - fotorelacja

  galeria

  Światowy Dzień Pluszowego Misia u "Kubusiów" - fotorelacja

  galeria

  Dzień Kolejarza u starszaków

  Dzień Kolejarza to polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. 26 listopada gościem przedszkolaków z grupy IV i V był pan Michał Skiba, maszynista PKP. Podczas spotkania gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, czym różni się pociąg osobowy od towarowego oraz gdzie wjeżdża pociąg, kiedy skończy trasę. W czasie prezentacji multimedialnej dzieci obejrzały różne lokomotywy i pociągi towarowe, które obsługuje oraz filmy przedstawiające przewóz różnych surowców i materiałów. Podczas wizyty nasz gość zaprezentował galowy strój kolejarza i chętnie odpowiadał na pytania przedszkolaków. Na zakończenie dzieci podziękowały za bardzo ciekawą prezentację i złożyły na ręce pana maszynisty życzenia dla wszystkich kolejarzy z okazji ich święta.

  galeria

  Wizyta Pana Komety

  Dnia 22.11.2019r. przedszkolaki z grupy IV i V odwiedził Pan Kometa i zaprosił je do Mobilnego Planetarium. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać planety układu słonecznego oraz urządzenia służące do obserwacji nieba. W namiocie obejrzały film "Przygoda w królestwie gwiazd" poszerzając swoją wiedzę i zainteresowania z astronomii.

  galeria

  Jubileusz 70-lecia Przedszkola - fotorelacja

  galeria

  Świętujemy urodziny Przedszkola - fotorelacja

  galeria

  Narodowe Święto Niepodległości

  W trakcie obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości w przedszkolu dzieci zostały zapoznane z historią Święta Niepodległości Polski i symbolami narodowymi oraz wysłuchały m.in. "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", "Warsie i Sawie".Na zakończenie bloku zajęć o patriotyzmie wspólnie zaśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy z zachowaniem należytej powagi i szacunku. Działania realizowane w przedszkolu podczas obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości mający na celu kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie więzi i poczucia przynależności narodowej w sercach i umysłach przedszkolaków.

  galeria

  Wycieczka starszaków do Chełmskiego Domu Kultury

  Dnia 04.11.2019r. dzieci z grupy IV i V pojechały do CHDK w Chełmie na spektakl "Przygody Wilka i Zająca". Barwne kostiumy i maski aktorów wywołały u przedszkolaków radość i uśmiech na twarzach. Ciekawe przygody głównych bohaterów sprawiły, że przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  galeria

  Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta"

  Przedszkolaki z grupy IV i V włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", która miała na celu zorganizowanie w swoich przedszkolach, szkołach, placówkach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia historyczne. 25 października dzieci wraz z nauczycielami odwiedziły i uporządkowały lokalne miejsce pamięci, jakim jest "Pomnik ku czci poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom naszego miasteczka" oraz zgłębiły jego historię. Nauczycielki uwrażliwiły młode pokolenie na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Nasze przedszkole dołączyło do grona społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii, a zainicjowana w tym roku akcja, będzie kontynuowana w kolejnych latach

  galeria

  Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Przedszkolaka

  galeria

  O Cittaslow z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasteczka

  Ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego i wolniejszego trybu życia, stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. Na całym świecie Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow zrzesza zaledwie 20 miast, w tym tylko kilkanaście z Polski, a wśród nich nasze miasto Rejowiec Fabryczny. W ramach Tygodnia Cittaslow, miejscowości należące do ruchu spod znaku ślimaka organizują wydarzenia promujące ideę miasteczek "dobrej jakości życia". A że najlepiej edukować przez zabawę i ruch, więc ślimak odwiedził nasze przedszkole. Opowieść o Ślimaku Maciusiu i jego przyjacielu Lisku Prędziuszku bardzo się spodobała dzieciom, a przy okazji wiele nauczyła i wprowadziła najmłodszych w świat Cittaslow, ukazując zalety nieśpiesznego życia. Losy głównego bohatera – Ślimaka Maciusia – były inspiracją dla zabaw integracyjnych, opowieści i wycieczek po miasteczku. Działania edukacyjne w duchu Cittaslow promują także postawy ekologiczne ukazując m.in. sposoby wykorzystania surowcó wtórnych. Starszaki z grupy IV i V brały udział w zajęciach edukacyjnych, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, których głównym bohaterem był ślimak, a także wybrały się na pieszą wycieczkę po naszej miejscowości, będąc przewodnikami ślimaka: "Jestem przewodnikiem po swojej miejscowości". Prowadzone działania edukacyjne były doskonałą okazją do wytłumaczenia najmłodszym zalety idei Slow i omówienia celów tego ruchu, a jednocześnie sprawiły przedszkolakom dużo radości.

  galeria

  Koncert muzyczny "Bajki Ezopa " - fotorelacja

  galeria

  Szaszłyki owocowe u "Kubusiów"

  Na zakończenie cyklu zajęć o warzywach i owocach, "Kubusie" zrobiły pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

  galeria

  Szaszłyki owocowe u "Jeżyków"

  Witaminki dla chłopca i dziewczynki. "Jeżyki" podczas zajęć o owocach, poznawały ich kolor, kształt, zapach oraz smak. Własnoręcznie wykonały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

  galeria

  Mamy tablicę multimedialną!

  Najlepszymi testerami sprzętu są dzieci - nie mogły się nacieszyć :-) małe Jeżyki prześcigały się w pomysłach co można narysować na tak wielkiej kartce :-)

  galeria

  Jeżyki dbają o higienę!

  Grupa projektowa „Kurs na sukces” do której uczęszczają dzieci trzy- i czteroletnie uczą się nowych technik plastycznych, w których wykorzystują pędzelki „niebanalne”- patyczki kosmetyczne i waciki, którymi ozdabiają swoje rysowane ręczniki. Zabawy po pachy :-)

  galeria

  "Święto pieczonego ziemniaka"

  Dnia 01.10.2019r. dzieci z grupy IV i V pojechały na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie. Zwiedziliśmy Muzeum Garncarstwa, po którym oprowadził nas Pan A.KOSZ. W zaaranżowanym wnętrzu zobaczyliśmy warsztat garncarski, ludowe meble, sprzęt gospodarstwa domowego i naczynia gliniane oraz wiele fotografii ilustrujących historię garncarstwa. Podczas warsztatów garncarskich pod kierunkiem Pana L. Kiejdy , dzieci poznały etapy powstawania wyrobów ceramicznych z wykorzystaniem gliny i koła garncarskiego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak powstają naczynia ozdobne oraz poznały techniki zdobienia naczyń elementami roślinnymi i farbą. Glina to wspaniały materiał do lepienia, o tym przekonały się dzieci podczas warsztatów praktycznych w czasie których, lepiły ozdobne medaliony. Wizyta w Izbie Garncarskiej i udział w warsztatach był dla przedszkolaków niezapomnianym przeżyciem wielkiej przygody ze światem kultury ludowej. Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy – "Święto Pieczonego Ziemniaka". Główną atrakcją tego święta było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki oraz wybory "Ziemniaczanego Króla i Królowej". W tym roku "Ziemniaczaną Królową" została Majka Lipińska, a Królem –Władzio Łypczak. Królewska para zaprosiła wszystkich do degustacji pieczonych ziemniaków. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno pozostanie w naszej pamięci.

  galeria

  "Dzień Chłopaka" - fotorelacja

  galeria

  "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

  Hasłem tegorocznej, 26 Akcji Sprzątania Świata, w którą włączyli się przedszkolacy z grupy IV i V było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Dzieci wybrały się z rękawiczkami i workami na śmieci, aby zadbać o czystość wokół szkoły, parku, stadionu i przedszkola. Akcja poprzedzona była zajęciami, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o czyste środowisko. Nasi przedszkolacy bardzo zaangażowali się w akcję i z pewnością będą pamiętali, że należy dbać o przyrodę.

  galeria

  20 września - "Dzień Przedszkolaka" - fotorelacja

  galeria

  Pierwszy spacer "Kubusiów"

  galeria

  Pierwszy spacer "Jeżyków"

  Adaptacja już prawie za nami, codziennie dzielnie przychodzimy do przedszkola, uczymy się nowych wierszyków, piosenek a przede wszystkim świetnie się bawimy w sali i na spacerach :-) Jeżyki pozdrawiają!

  galeria

  W dniu 10 września 2019 roku (wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie rodziców dla grup: I "Jeżyki", II "Kubusie", III "Krasnale" w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym.

  W dniu 11 września 2019 roku (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie rodziców dla grup: IV "Biedroneczki", V "Muchomorki" w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym (sala grupy V "Muchomorki")

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci nowoprzyjętych do przedszkola, na zebranie, które odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym.

  2019/2020  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  galeria

  Spotkanie z trenerem i byłym piłkarzem

  Dnia 17.06.2019r. odbyło się spotkanie na Stadionie Miejskim z trenerem i byłym piłkarzem Panem Jackiem Ziarkowskim. Zaproszony gość opowiedział przedszkolakom, jak przebiegała jego kariera piłkarska, w jakich klubach sportowych miał okazję zagrać i ile wysiłku trzeba włożyć, aby zostać dobrym piłkarzem, o czym marzy wielu chłopców. Pan Jacek zakończył już swoją karierę piłkarską i obecnie jest trenerem piłkarzy z klubu sportowego Hetman Zamość. Opowiedział dzieciom, na czym polega wykonywany przez niego zawód trenera i jaką trzeba przebyć drogę, aby trenować piłkarzy. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie ze strony chłopców, którzy zadawali mnóstwo pytań i już zapowiedzieli, że chcieliby grać w przyszłości w miejscowym klubie sportowym Sparta Rejowiec. Pan Jacek Ziarkowski miał dla dzieci przygotowaną niespodziankę - zaprosił wszystkich na stadion i dzieci wzięły udział w prawdziwym treningu. Prowadzone przez niego zajęcia treningowe, mimo dużego wysiłku sportowego wszystkim się spodobały, może rosną nam nowi piłkarze…Na zakończenie starszaki rozegrały krótkie mecze piłki nożnej, a sędzią był Pan Jacek. Był to ciekawie spędzony czas, przedszkolaki były pod dużym wrażeniem i długo opowiadały o tym spotkaniu.

  galeria

  "Bezpieczne wakacje" - spotkanie z przedstawicielami Policji

  Wakacje, wakacje, wakacje – każde dziecko na nie czeka...aby były miłym wspomnieniem ważne jest, w jaki sposób je spędzamy. Przedwakacyjny czas jest odpowiednim momentem na przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się latem. Do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Rejowcu, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy na rowerze i w samochodzie, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do zwierząt i nieznajomych osób. Nasze przedszkolaki świetnie odpowiadały na pytania policjantów oraz wykazały się znakomitą znajomością numerów alarmowych. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje – jak podkreślał wielokrotnie policjant – jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

  galeria

  VI Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Siedliskie Nutki"

  13 czerwca Karol Mędrzecki z grupy IV , reprezentował nasze przedszkole na Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Siedliszczu. Karol bardzo lubi śpiewać i ma swoje ulubione piosenki i wykonawców. Na przeglądzie zaśpiewał piosenkę z repertuaru Roksany Węgiel pt. "Anyone I Want To Be" i otrzymał wyróżnienie. Marzeniem Karola jest występ w programie The Voice Kids i tego jemu życzymy.

  galeria


  Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej

  12 czerwca przedszkolaki z grupy III i IV odwiedzili uczniów klasy I a ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym. Przyszli uczniowie szkoły zwiedzali budynek szkolny, a także uczestniczyli we wspólnych zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez wychowawczynię Panią Alicję Kosidło . Najpierw w szkolnych ławkach wspólnie z uczniami klasy pierwszej zasiadły dzieci z grupy Pani Danuty Wójcik, a następnie z grupy Pani Małgorzaty Seweryniuk i Wioletty Kality. W czasie zajęć uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom o tym , jak wygląda nauka w klasie pierwszej, pokazali swoje książki, zeszyty i przybory szkolne. Odbyło się również wspólne czytanie tekstów, które było okazją do zaprezentowania umiejętności czytelniczych dzieci, zachęcając w ten sposób kolegów do czytania książek. śpiewanie i zdjęcia.

  galeria

  "Jedzie pociąg z daleka..." - spotkanie z przedstawicielami PKP Intercity

  Zbliżają się wakacje a wraz z nimi każdy rozpocznie letnie podróże. W dniu 13.06.2019r. nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście. Pani Małgorzata Nowak - babcia Nikolki z grupy "Krasnale" oraz Pani Barbara Rudnik pracownicy kolei PKP Intercity. Kierowniczki pociągu w interesujący sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy. Panie pokazały dzieciom, jak wygląda mundur kolejarza i czapka, która przedszkolaki miały okazję przymierzyć. Dzieci obejrzały m.in. radio-telefony, gwizdek, kasownik. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły miłym gościom laurki.

  galeria

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Kim będę, gdy dorosnę?"

  W czwartek rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?".Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy zgodnej z tytułem konkursu z zastosowaniem dowolnej techniki. Celem konkursu było przybliżenie wiadomości na temat wybranych zawodów, uświadomienie znaczenia i budowanie szacunku do pracy innych ludzi oraz rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej dzieci poprzez ekspresję plastyczną.

  Na konkurs zgłoszono 26 prac, a każda z nich była pomysłowa. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy: Marcelina Jakubowska, Wiktoria Śliwińska, Mateusz Martyniuk, Sebastian Czachorowski, Emilia Białk, Lena Pilipczuk, Pola Kozłowska, Hanna Kozioł, Angelika Szczygieł, Alicja Joszczuk, Miłosz Usyk, Szymon Białk, Alicja Małysz, Wojciech Parada, Lena Szerszeń, Oliwia Jędrusiak, Hubert, Kopeć, Adrian Kubicki, Jakub Pilipczuk, Szymon Sowiński, Jakub Kalisiewicz, Nadia Karpiuk, Nikola Wróbel, Zuzanna Nadolska, Igor Modrzycki, Karolina Nowosad.

  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie plastycznym "Kim będę, gdy dorosnę?"

  galeria

  " Dzień Rodziny" w grupie IV

  Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka i odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. "Dzień rodziny" to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych obowiązków. Z tej okazji, 05 czerwca przedszkolaki z grupy IV zaprosiły swoich najbliższych na uroczystość do przedszkola. W programie przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazły się okolicznościowe wiersze, piosenki i życzenia podkreślające wielką miłość do rodziców oraz tańce, które zaprezentowały przedszkolaki. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane niespodzianki: mamusie otrzymały wisiorki w kształcie serca, a tatusiowie kolorowe krawaty. Następnie zaproszono rodziców i dzieci na słodki poczęstunek, a wcześniej zaśpiewano jeszcze głośno STO LAT ! Na koniec była integracja poprzez wspólną zabawę, wszyscy razem tańczyli przy muzyce i bawili się na świeżym powietrzu. To był niezwykle udany dzień, który zostanie w naszej pamięci na długi czas!

  galeria

  " Dzień Rodziny" w grupie III

  "Kocham Was, Rodzice z serduszka całego i życzę Wam, kochani – wszystkiego najlepszego!"

  "Dzień Rodziny" to wspaniały czas, pełen radości i wzruszeń, uśmiechu, ale przede wszystkim jest to czas, który dzieci i rodzice mogą spędzić razem. Przedszkolaki z mocno bijącymi serduszkami zaprezentowały swoim rodzicom bardzo piękny i wzruszający program artystyczny przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Za wspaniałe popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw i radosnymi uśmiechami Rodziców. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze. Na pewno na długo pozostanie w pamięci Dzieci i Rodziców.

  galeria

  " Dzień Rodziny" u " Kubusiów"

  "Mamo, tato, coś Ci dam, jedno serce tylko mam " pod takim hasłem, w piątek 30.05.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny dla najukochańszych gości. "Kubusie" wierszem i piosenką podziękowały swoim rodzicom za ich miłość i troskę. Rodzice najmłodszych przedszkolaków z dumą oglądli przedstawienie. Po części artystycznej, dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły wspólną zabawę. Kręcenie hula hop, składanie maszynki do mięsa, taniec na gazecie, to tylko niektóre z wielu konkurencji, w których uczestnicy chętnie brali udział. Nie zabrakło dobrego humoru i uśmiechu na twarzach. Na wszytskich gości czekały drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Wspaniała uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu rodziców z grupy I. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :).

  galeria

  " Dzień Rodziny" u " Krasnali"

  "Mama, tata, siostra, brat to dla nas najważniejszy świat"

  Jak co roku przedszkolaki z grupy II świętowały "Dzień Rodziny". Dnia 29.05.2019r. dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć oraz serce, co dzięki nim bije, a także za ojcowski autorytet Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc w oczach najbliższych wzruszenie i dumę. Na koniec programu artystycznego "Krasnale" wręczyły rodzicom przygotowane upominki. Spotkanie z rodzicami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
  "Dzień rodziny" to wyjątkowy czas dla rodziców i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogą spędzić tylko ze sobą, z dala od codziennych zmartwień.

  galeria

  Wycieczka do ZOO - fotorelacja

  galeria

  Wycieczka do Izby Pamięci

  23 maja dzieci z grupy III i IV zwiedziły Izbę Pamięci w Zespole Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym. Spotkanie przygotowała Pani Żaneta Kiermacz Modras, nauczycielka historii w tutejszej szkole. Na wstępie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat wsi polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Następnie zapoznały się ze zgromadzonymi w Izbie eksponatami. Miały również możliwość przymierzenia czapek, hełmów wojskowych, strojów ludowych oraz sprawdzenia jak działały urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach domowych w ubiegłym wieku typu żelazko, lampa naftowa, tara, maglownica czy kołowrotek. Dzieci na długo zachowają w pamięci tę lekcję historii.

  galeria

  Spartakiada Przedszkolaków- fotorelacja

  galeria

  Konkurs wiedzy o Rejowcu Fabrycznym

  galeria

  Zawody w mojej miejscowości - z wizytą u weterynarza

  Realizując blok tematyczny "Moja miejscowość, mój region", przedszkolaki poznawały zawody wykonywane w naszej miejscowości. Dzieci z grupy "Kubusie" wybrały się m.in. do gabinetu weterynaryjnego.Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Przedszkolaki dowiedziały się jak opiekować się kotami i innymi zwierzętami, jak poznać, kiedy zwierzę jest chore i kiedy przyprowadzić je do weterynarza. Pani weterynarz oprowadziła dzieci po gabinecie, opowiedziała do czego służą znajdujące się w nim urządzenia, przedszkolaki poznały też narzędzia medyczne potrzebne do badania.

  galeria

  "Moja rodzina" - rozstrzygnięcie konkursu literackiego

  W lutym 2019r. Przedszkole nr 52 w Lublinie ogłosiło konkurs literacki dla dzieci "Moja Rodzina", którego celem było promowanie rodziny, wzmacnianie więzi uczuciowych i poczucia wspólnoty z najbliższymi członkami rodziny. Do konkursu przystąpiły dzieci z grupy III – Lenka Szerszeń i Oliwka Jędrusiak, które z pomocą swoich mam ułożyły piękne wierszyki o swojej rodzinie. Nadesłane na konkurs utwory opublikowano w tomiku wierszy, "Moja rodzina", gdzie znalazły się również wiersze przedszkolaków z całego województwa lubelskiego. Dziewczynki otrzymały od organizatora tomiki wierszy i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy naszym małym poetkom i ich mamom!

  galeria

  Dzień Ziemi

  Co roku na całym świecie świętujemy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawiamy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu ptaki śpiewają. Przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. W czwartek 25 kwietnia wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono i niebiesko, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Inauguracją obchodów było wystawienie przez koło teatralne rodziców bajki ekologicznej "Jak rozweselić Ziemię?". Następnie dzieci ze wszystkich grup recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz złożyły ślubowanie i zdobyły odznakę "Młodego Ekologa". Następnie odbył się konkurs wiedzy ekologicznej "Mali przyjaciele przyrody". Podsumowaniem obchodów Święta Ziemi był Ekologiczny Happening ulicami miasta a także wspólne sprzątanie terenu wokół przedszkola.

  galeria

  Zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin

  Dnia 17.04. 2019 r. zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową na lotnisko dla dzieci z grupy III i IV. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły start i lądowanie samolotu, zwiedziliśmy terminal, halę przylotów i odlotów, zobaczyliśmy, gdzie ważymy i nadajemy bagaż, co możemy w nim zabrać, porozmawialiśmy z pracownikami Portu Lotniczego i zrobiliśmy objazd wokół całego terenu lotniska. Ponadto dzieci zapoznały się z aplikacją, która pozwala na obserwację samolotów nad całym światem. Pokazaliśmy dzieciom lotnisko od praktycznej strony, by w przyszłości same mogły poprowadzić rodziców za rękę podczas podróży lotniczej. Podczas zwiedzania portu lotniczego towarzyszył nam przewodnik, pasjonat lotnictwa, który podawał dzieciom najciekawsze informacje o lotnisku, połączeniach, statystyki i historię Portu Lotniczego. W oczekiwaniu na lądowanie samolotu odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt, które znajduje się w pobliżu lotniska. Dzieci zawiozły zebraną przez wszystkie przedszkolaki karmę dla zwierząt i mogły nakarmić psy i koty przebywające w schronisku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wspaniałych przeżyć i dużo radości.

  galeria

  PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W REJOWCU FABRYCZNYM
  prowadzi zapisy dzieci na rok szk. 2019/2020

  OFERUJEMY:

 • bogatą ofertę zajęć: rytmikę, taniec, j. angielski dla wszystkich przedszkolaków bez dodatkowych kosztów dla Rodziców;
 • atrakcyjne koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne finansowane przez samorząd miasta;
 • możliwość uczestnictwa w projekcie unijnym "Kurs na sukces".

  Ponadto zapisanie dziecka na rok szkolny 2019/2020 w naszej placówce gwarantuje kontynuowanie edukacji przedszkolnej w kolejnych latach bez udziału w procesie rekrutacji.

  Zainteresowane osoby zapraszamy do przedszkola do dnia 5 kwietnia 2019 w celu pobrania i wypełnienia wniosku.


  ZAPRASZAMY!


  "Kurs na sukces"


 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Dnia 22 marca 2019r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny – symbolu odchodzącej zimy i kolorowego Gaika – Maika – symbolu nadchodzącej wiosny. Jak przystało na tak radosny dzień, w przedszkolu królowały dziś zabawy związane z nadejściem tak oczekiwanej wiosny. Dzieci rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Jednak gwoździem programu były wybory Miss i Mistera Wiosny, podczas których dzieci zaprezentowały ciekawe wiosenne przebrania przedszkolnej publiczności. W rolę jurorów wcieliły się panie nauczycielki oraz pani dyrektor przedszkola, którzy zgodnie stwierdzili, że na tytuł Miss Wiosny 2019 zasłużyły wszystkie dziewczynki, a tytuł Mistera Wiosny 2019 zdobyli wszyscy chłopcy. Zabawa była przednia, stroje, jakich nie wymyśliliby najznakomitsi projektanci. A modelki i modele ... O takich śnić mogą tylko najwięksi kreatorzy mody, organizatorzy pokazów. Pomysłowość dzieci i rodziców została nagrodzona. Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był barwny korowód wokół przedszkola z Marzannami i Gaikami – Maikami. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… . Według starego, ludowego zwyczaju, spalono słomiane kukły a powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Na zakończenie wszyscy stwierdziliśmy zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

  galeria

  "Szpital Pluszaka"

  W ramach programu edukacyjnego "Szpital Pluszaka" dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem z Grupy Ratowniczo-Medycznej MEDICUS. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie przedszkolaków z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, przybliżenie zasad postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, utrwalenie numerów alarmowych oraz oswojenie dzieci ze służbami ratowniczymi. Podczas zajęć z ratownikiem medycznym każdy przedszkolak mógł poćwiczyć udrażnianie dróg oddechowych z wykorzystaniem fantoma. Dodatkowo dzieci miały również możliwość zobaczyć z bliska pojazd ratowniczy. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki dzielnego pacjenta.

  galeria

  Dzień Kobiet

  Dzisiaj dzień piękny i uroczysty. Taki dzień raz w roku się zdarza - 08 marca - "Dzień Kobiet". Tak, to wspaniałe święto wszystkich kobiet - tych małych i tych dużych. Z tej okazji w naszym przedszkolu gościliśmy kobiety - przedstawicielki różnych zawodów. Wysłuchaliśmy wielu interesujących wiadomości na temat pracy zawodowej pań i o ich roli w życiu rodzinnym. Poznaliśmy wiele ciekawych zawodoów w jakich pracują kobiety. Aby uczicć ten dzień przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki poświęcone kobietom. Były też życzenia i kwiaty dla wszystkich pań oraz upominki i słodki poczęstunek dla dziewczynek.

  galeria

  "Przygody Kota - Mądrość Pokoleń"

  W piątek 08 marca 2019r. przedszkolaki z grup: "Kubusie", "Krasnale" i "Muchomorki" wybrały się do Chełmskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Przygody Kota – Mądrość Pokoleń" w wykonaniu artystów Teatru Wrocławskiego IN – ART. Przygody Bonifacego i Filemona pokazały dzieciom, że ludzie z różnych pokoleń mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem. Barwne kostiumy, maski oraz urocze lalki wywołały u przedszkolaków radość i uśmiech na twarzy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały znakomite "kocie" przygody.

  galeria

  Bezpieczne ferie

  Zbliżają się ferie. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 08 lutego przybył do przedszkola Strażnik Miejski - Jacek Wrona, który przypomniał obowiązujące zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Przedszklacy utrwalili sobie jak należy zachowywać sie podczas zabaw na sniegu, o skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdzania na sankach blisko jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Straznikowi Miejskiemu dyplom i laurkę.

  galeria

  "Dzień Babci i Dziadka" grupy II

  Styczeń to miesiąc, w którym obchodzimy dwa najpiękniejsze święta – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. 30 stycznia przedszkolaki z grupy II zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. W podziękowaniu za trud i okazywaną miłość dzieci przygotowały dla nich wyjątkowy program artystyczny,recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonały specialnie przygotowany na ten dzień układ taneczny. Na koniec występu przedszkolaki wręczyły swoim dziadkom ręcznie robione upominki.Po części oficjalnej wyjątkowi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu i radości.

  galeria

  Bal karnawałowy - fotorelacja

  galeria

  "Dzień Babci i Dziadka" grupy I

  Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, na stałe wpisane w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Mimo, że za oknem wielki mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje usmiech na twarzach. Z tej okazji 23 stycznia grupa "Kubusiów" przygotowała program artystyczny, którym pokazała swoje umiejetności muzyczne i ruchowe. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ swoich wnuków. Na zakończenie części artystycznej w podziękowaniu za okazywane ciepło i troskę dzieci wreczyły upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Był to niezwykły czas nie tylko dla dzieci, ale i dla zaproszonych gości.

  galeria

  "Dzień Babci i Dziadka" grupy III i IV w "Starej Kotłowni"

  22 stycznia przedszkolaki z grupy III i IV zaprosiły swoje ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, która odbyła się w sali widowiskowej w Starej Kotłowni. Dla gości przygotowano kilka niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie jasełkowe pt. "Cud Betlejemskiej Nocy" przygotowane przez dzieci 6 –letnie. Dzieci 5 – letnie pięknie recytowały wierszyki i życzenia dla Babć i Dziadków a wszyscy wspólnie śpiewali piosenki dla gości. Zaproszeni dziadkowie nagrodzili swoich wnuków gromkimi brawami a w niejednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Następnie przedszkolaki złożyły osobiście życzenia kochanym Babciom i Dziadkom i wręczyły przygotowane wcześniej upominki. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w pamięci Babć i Dziadków oraz ich wnuków.

  galeria

  Jasełka w "Starej Kotłowni"

  Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków, od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, które integruje dzieci, rodziców i mieszkańców środowiska lokalnego. W niedzielę 13 stycznia, w sali widowiskowej "Starej Kotłowni", 6 – latki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. "Cud Betlejemskiej Nocy" dla swoich rodziców, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasteczka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, a uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Rodzice i zaproszeni goście mogli wspólnie z dziećmi zaśpiewać znane i lubiane kolędy. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż inscenizacja wywarła na oglądających duże wrażenie, a dzieci zebrały za występ gromkie brawa. Przedstawione Jasełka na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci, ich bliskich i wszystkich oglądających. Kolejny raz przedszkolaki wystawią Jasełka 22 stycznia w sali widowiskowej "Starej Kotłowni". Tego dnia, młodzi aktorzy, będą mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych na scenie babciom i dziadkom, którym złożą życzenia i zaśpiewają piosenki z okazji "Dnia Babci i Dziadka", a w prezencie przedstawią Jasełka.

  galeria

  Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego "Rejowiec Fabryczny w obiektywie"

  Celem konkursu zorganizowanego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę było poszerzanie wiedzy dzieci na temat miasta i jego okolic - najpiękniejszych miejsc, budowli, mało znanych zakątków, rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców; zachęcanie do wspólnego spędzania czasu. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznaliśmy I MIEJSCA - za lokalny patriotyzm, współpracę z przedszkolem oraz wspólną zabawę. GRATULUJEMY! Laureaci za udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy za udział w przedszkolnym konkursie.

  galeria

  Uczniowie czytają książki przedszkolakom

  W dniu 14.12.2018r. uczniowie klasy VIII b: Ewa Wójcik i Jakub Wiewióra odwiedzili przedszkolaków z grupy IV i przeczytali im historie o tematyce bożonarodzeniowej. Były to: "Prezent dla świętego Mikołaja" w przekładzie Andrzeja Grodziejewskiego oraz "Zimowe opowieści Peppy. Świąteczne życzenia". Przedszkolaki słuchały z pełnym zaangażowaniem. Dzieci zwróciły uwagę na stroje renesansowe czytających nawiązujące do epoki, w której żył i tworzył patron Szkoły Podstawowej, Mikołaj Rej. Sprawdzianem były zagadki zadawane przedszkolakom przez ich starszych kolegów. Oczywiście świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Na koniec dzieci otrzymały lizaki za aktywne uczestnictwo w spotkaniu i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie zapowiedzieli, że jeszcze odwiedzą przedszkolaków i przygotują inne ciekawe historie do czytania i słuchania.

  Spotkanie zorganizowały: p. Danuta Wójcik, p. Anna Klin.

  galeria

  Fotorelacja z koncertu muzycznego

  galeria

  Ogólnopolska Akcja Charytatywna "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

  Kolejny rok z rzędu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ". Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane w tym roku dary.

  #RazemNaSwieta

  galeria

  Dzień Górnika

  Z okazji Barbórki nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele górnictwa z odkrywkowej kopalni margla znajdującej się w naszym mieście oraz górnik z kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Na początku spotkania wszystkie dzieci przywitały gości wierszykami i piosenkami Po zakończeniu części artystycznej górnnicy wyjaśnili, na czym polega ich praca w odkrywkowej kopalni, opowiedzieli o wydobywanych w kopalni surowcach, o ciężkiej pracy pod ziemią i jej znaczeniu w naszym codziennym życiu, a także o niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. Podczas wizyty nasi goście zaprezentowali m.in. galowy strój, czako oraz kask. Nie zabrakło konkursów, słodkich upominków oraz wspólnych zdjęć. Na zakończenie dzieci podziękowały górnikom za wspólnie spędzony czas oraz wręczyły laurkę.

  galeria

  "Święty Mikołaju, jakże Cię kochamy, na Twoje przybycie cały rok czekamy"

  Czwartek, 6 grudnia był magicznym dniem, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Od samego rana wszystkie dzieci przejęte były wizytą starszego, miłego, siwego pana, z wielkim workiem pełnym prezentów.Jednak zanim nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość, przesłał nam wiadomość. List, a właściwie nagranie ze swojego domu w Laponii było niespodzianką dla wszytskich i wzbudziło wielkie zainteresowanie. Nasze przedszkolaki znalazły się w księdze grzecznych dzieci, dlatego byliśmy pewni, że Mikołaj nie zapomni o nas i zawita do naszego przedszkola. Tak też się stało. Po obejrzeniu nagrania pojawił się w drzwiach z kilkoma workami prezentów. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, a miły gość obdarował dzieci zabawkami oraz słodkimi upominkami. Był to czas pełen radości. Święty Mikołaju dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i do zobaczenia za rok!

  galeria

  Abrakadabra - andrzejkowe wróżby

  galeria

  100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - fotorelacja z występu w Starej Kotłowni

  galeria

  Dzień Pluszowego Misia

  W piątek (23.11.2018r.) swoje święto obchodziły pluszowe misie.Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły ulubioną przytulankę - dużą, małą, kolorową i mięciutką. Światowy Dzień Pluszowego Misia był dniem pełnym wrażeń. Nie zabrakło zabaw z udziałem mięciutkich ulubieńców przedszkolaków oraz degustacji małego co nieco.

  galeria

  100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  "Polak Mały - obywatel zaczyna się od przedszkola" to szereg działań realizowanych w naszym przedszkolu, mających na celu kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie więzi i poczucia przynależności narodowej w sercach i umysłach przedszkolaków. W trakcie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w przedszkolu dzieci zostały zapoznane z historią Święta Niepodległości Polski i symbolami narodowymi oraz wysłuchały "Legendy o Lechu i Orle Białym", dotyczącej powstania państwa polskiego. Odbył się także konkurs recytatorski z zakresu literatury patriotycznej dla starszych grup przedszkolnych i spotkanie z kombatantem, mieszkańcem Rejowca Fabrycznego - Panem Janem Holukiem. Podsumowaniem obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była Uroczystość Patriotyczna w przedszkolu, podczas której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie i polskich symbolach narodowych. Występ przedszkolaków podziwiali zaproszeni goście Pan Stanisław Bodys - Burmistrz Miasta, Pani Alicja Dorosz - Dyrektor Szkoły Podstawowej, ks. Józef Wierzchowski i rodzice dzieci. Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym włączyło się także w akcję "Rekord dla Niepodległej" i w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy z zachowaniem należytej powagi i szacunku. Działania realizowane w przedszkolu podczas obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były dla przedszkolaków ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

  #RekordDlaNiepodległej

  galeria

  Lekcja historii i patriotyzmu - spotkanie z kombatantem

  W ramach obchodów Święta Niepodległości Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym odwiedził kombatant, który jest mieszkańcem naszego miasteczka - Pan Jan Holuk. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swoich przeżyciach z okresu II wojny światowej oraz o tym, jak Polacy walczyli o wolność naszego kraju. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki patriotyczne i hymn państwowy. Dla przedszkolaków i dla nas wszystkich była to żywa lekcja historii i patriotyzmu.

  #RekordDlaNiepodległej

  galeria

  "A to jest Polska właśnie" - warsztaty dla przedszkolaków

  Dnia 24.10.2018 r. przedszkolaków z grupy IV odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Rejowca Fabrycznego wraz z nauczycielką panią Żanettą Kiermacz – Modras, którzy zaprosili nas do udziału w warsztatach dla przedszkolaków pt. "A TO JEST POLSKA WŁAŚNIE" w ramach projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej "Godność, wolność, niepodległość" realizowanego przez Szkołę Podstawową im. M Reja w Rejowcu Fabrycznym. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych, w trakcie których wykonały godła i flagi Polski, dzieci uczyły się także słów hymnu i na zakończenie wszyscy wspólnie uroczyście zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" z zachowaniem należytej powagi i szacunku. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowane przez uczniów, w sposób prosty przybliżyły dzieciom polskie symbole narodowe. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję historii dla przedszkolaków.

  #RekordDlaNiepodległej

  galeria

  Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

  galeria

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Dnia 12 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość – Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z tej okazji przygotowały część artystyczną. Wierszykami oraz piosenkami dziękowały za serce i uśmiech wszystkim nauczycielom oraz pracownikom przedszkola. Następnie wszystkie nowoprzybyłe dzieci, w obecności przedszkolaków i grona pedagogicznego, złożyły przysięgę, a pani dyrektor – Małgorzata Wołosiuk za pomocą magicznej kredki dokonała pasowania. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie dyplomów wyróżnionym nauczycielom i pracownikom przedszkola. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci obdarowały kwiatami oraz laurkami wszystkich pracowników przedszkola.

  galeria

  Spotkanie z przedstawicielami policji

  Dnia 10.10.2018r. odbyło się spotaknie z przedstawicielami policji. Wszystkie grupy przedszkolne powitały wierszem i piosenką szczególnych gości. Podczas spotkania, panie policjantki, przypomniały zasady bezpiecznego porusznia się po drodze, zasady bezpieczeństwa w przedszkolu a także jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. m.in. gdy do dziecka podchodzi obca osoba dorosła.Duże zainteresowanie wywyołało umundurowanie i sprzęt policyjny. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski, a przybyłym gościom zostały wręczone upominki.

  galeria

  Dzień chłopaka

  "Buzia Twoja usmiechnieta, w dniu radnosnym Twego świeta. Przyjmij proszę me zyczenia niech się spełnią Twe marzenia. Ważna dzisiaj data taka, bo to przeciez Dzień Chłopaka".Takie życzenia dziewczynki złożyły wszystkim chłopcom oraz wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło zabaw przy muzyce integrujących grupę przedszkolną, przy których wszyscy świetnie się bawili. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Był to dzień, pełen radości i dobrej zabawy.

  galeria

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  "Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień Przedszkolaka każdy to wie bawi sie z nami kto tylko chce " 20 wrzesnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy najwazniejszy dzień w życiu każdego przedszkolaka.Był to czas pełen atrakcji i radości.

  galeria

  Sprzątanie Świata

  "Akcja- segregacja" to hasło tegorocznej Jubileuszowej 25 Akcji Sprzątania Świata, w którą włączyli się nasi przedszkolacy. Dnia 21 września 2018r.wszystkie grupy przedszkolne wybrały się z rękawiczkami i workami na śmieci, aby zadbać o czystośc wokół przedszkola. "Akcja segregacja" poprzedzona była zajęciami, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o środowisko. Nasi przedszkolacy bardzo zaangażowali się w akcję i z pewnością będą pamietały, że nalezy dbać o przyrodę.

  galeria
  Archiwum galerii

  2017-2018
  2016-2017
  2015-2016
  2014-2015
  2013-2014
  2012-2013
  2011-2012
  2010-2011
  2009-2010
  2008-2009
  2007-2008